Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
7 października w Auli UAM o godzinie 20:00 wystąpiła znana i bardzo w Polsce popularna piosenkarka Basia (Barbara) Trzetrzelewska. Trasa Basi związana jest z promocją nowej płyty. "It's That Girl Again" to czwarty studyjny krążek Basi promowany singlem "A Gift", a na rynku amerykańskim nagraniem "Blame It On The Summer". Płyta ukazała się najpierw w Japonii 11 marca, później w Stanach Zjednoczonych 24 marca, po czym w Europie wyłącznie w cyfrowym sklepie iTunes 30 marca, a w Polsce bez ograniczeń 17 kwietnia. Cieszy się niezwykłym powodzeniem na całym świecie: w USA osiągnęła niezwykle wysokie piąte miejsce na U.S. Top Contemporary Jazz Albums, sprzedaż krążka bije rekordy popularności także w Polsce - "It's That Girl Again" może pochwalić się statusem złotego krążka! Niezwykłe zainteresowanie najnowszym albumem wokalistki nie może dziwić - Basia należy do ulubieńców polskiej publiczności, która zdążyła już zatęsknić za jej nastrojowymi piosenkami łączącymi jazz, pop oraz specyficzne, zrelaksowane południowoamerykańskie brzmienia.

Oprócz tego, że nagrywamy i koncertujemy, jesteśmy również kibicami - opowiadała w środowy wieczór Basia, zapowiadając w ten sposób jeden ze swych najnowszych utworów "Winners". Trudno się dziwić piłkarskim pasjom artystki - przecież od lat mieszka w Anglii, ojczyźnie futbolu, a do tego uwielbia klimaty brazylijskie. Sceptyk dodałby może, że jedynie płynąca w jej żyłach polska krew kiepsko się rymuje z piłką nożną Faktem jest, że emocje słuchaczy i owacje w środowy wieczór były równie gorące jak podczas piłkarskiego meczu.

Przyzwyczailiśmy się już do jej gwiazdorskiej pozycji, ale wciąż warto pamiętać, że Basia jest fenomenem. Kiedy nieco ponad trzy dekady temu wyjeżdżała z Polski jako Barbara Trzetrzelewska miała za sobą tylko doświadczenie zdobyte w Alibabkach, epizod w Perfekcie i nie do końca sprecyzowane plany co dalej. W Stanach Zjednoczonych się nie udało. Dopiero powrót do Wielkiej Brytanii i przypadkowy w gruncie rzeczy angaż - najpierw jedynie w chórkach - do zespołu Matt Bianco stał się dla niej furtką do kariery. Nic dziwnego, że do dziś śpiewa na koncertach jeden z przebojów z tamtego czasu. Pamiętane przez całą salę "Half A Minute" zabrzmiało też w środę.
Podczas występów na scenie towarzyszyli jej znakomici, rozpoznawalni na całym świecie muzycy!
Najważniejszym członkiem grupy towarzyszącej Basi jest pianista Danny White - wieloletni partner muzyczny Trzetrzelewskiej, znany jeszcze z czasów początków formacji Matt Bianco, w której występowała także Basia.