Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Zespół wokalno – instrumentalny utworzony w 1965r. z założonego przez K. Klenczona zespołu Pięciolinie. Występował do połowy lat 70. W pierwszym składzie: B. Dornowski, K. Klenczon, J. Kossela, J. Skrzypczak, H. Zomerski, później S. Krajewski; popularne piosenki (Biały krzyż, Kwiaty we włosach, Matura, Nie zadzieraj nosa, Takie ładne oczy).

KLENCZON KRZYSZTOF (1942-81), piosenkarz, gitarzysta, kompozytor; członek zespołu Niebiesko-Czarni, założyciel zespołu Pięciolinie, od 1965 pn. Czerwone Gitary; współautor i wykonawca przebojów Czerwonych Gitar (Biały krzyż, Powiedz, stary, gdzieś ty był) i zespołu Trzy Korony (10 w skali Beauforta); od 1973 w USA (zginął w wypadku samochodowym).

KRAJEWSKI SEWERYN (ur. 1947), kompozytor, aranżer, piosenkarz i gitarzysta; od 1966 czł. zespołu Czerwone Gitary, z którym występował w kraju i za granicą; autor musicalu Gwałtu, co się dzieje, licznych piosenek (przeboje: Anna Maria, Gondolierzy znad Wisły, Nie zadzieraj nosa, Niech żyje bal, Remedium), muzyki do filmów.

PROŃKO KRYSTYNA (ur. 1947), piosenkarka; współpracowała z zespołami: Skaldowie, ABC, Czerwone Gitary; prowadzi warsztaty jazzowe; piosenki (Jesteś lekiem na całe zło)