Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Chyba każdy z nas ma trudne chwile, gdy nie może sam dać sobie rady i prosi o pomoc innych. Ja miałem także takie trudne dni, ale wtedy nie prosiłem o pomoc innych ludzi, gdyż wiem, że oni maja swoje problemy wtedy z pomocą przyszła mi muzyka. Słuchałem w tedy Muzyki Poważnej. Nie wiem dlaczego, ale mnie uspokoiła, odsłoniła przede mną nowe horyzonty. Można powiedzieć, że muzyka wyrwała mnie z dołku, w jakim się znajdowałem. Od tamtej chwili, gdy mniewam złe chwile, lub złe dni zacząłem słuchać Muzyki Poważnej.

Muzyka w moim życiu ma na mnie ogromny wpływ. Różni ludzie słuchają różnego typu muzyki. Po przyjściu ze szkoły zazwyczaj słucham muzyki pop i techno. Dla moich rodziców ten rodzaj muzyki to po prostu „dudnienie”, ale ja coś w tym słyszę, co mnie wciąga. Czasami, gdy idę spać to słucham muzyki. Według mnie zaśnięcie przy muzyce jest o wiele łatwiejsze niż bez niej. Dla każdego z nas muzyka jest czymś niepowtarzalnym, wspaniałym, dzięki niej możemy się oderwać od rzeczywistości. Według mnie ma coś specyficznego w sobie, że każdy z nas odnajdzie odrobinę siebie. W dzisiejszych czasach powstaje wiele zespołów, jak i wykonawców. Każda osoba może znaleźć coś dla siebie. Strasznie cenię wykonawców, gdyż jest to nie lada umiejętność napisać muzykę oraz słowa, a jeszcze do tego, żeby ten utwór podobał się słuchaczom. W domu, gdy sprzątam lub robię inne rzeczy słucham muzyki, a więc bez niej chyba było by mi źle żyć. Dzisiejsza technika pozwoliła nam na wiele rzeczy także na słuchanie muzyki nie tylko w radioodbiornikach, czy telewizorach, ale także na komputerze czy w miniaturowych odtwarzaczach. Możemy jej słuchać wszędzie, na lądzie, w powietrzu, czy nawet w wodzie.

Muzykę można znaleźć także w kościele, tam grają potężne organy o specyficznym dźwięku. Ja słuchałem muzyki od małego i teraz dalej będę jej słuchał. Słucham jej, bo lubię, a nie, dlatego, że muszę. Osobiście nie lubię śpiewać, ani nie umiem tego robić. W podstawówce nie lubiłem muzyki z tego powodu, że trudność sprawiało mi granie na instrumentach oraz w pewnym stopniu miałem kłopoty z pojęciami w muzyce. W sumie, w moim dotychczasowym życiu muzyka jest nieodzownym składnikiem, towarzyszy mi w każdym zajęciu, jakie wykonuję. Jak już wspominałem wcześniej Muzyka poważna ma swój urok, szczególnie utwór „Cztery pory roku” Atonio Vivaldiego. Nawiązuje on w nim do czterech pór roku, jakie wypełniają nasz rok. Muzyka działa także na nasza wyobraźnię, gdy słuchamy utworu Vivaldiego, możemy sobie wyobrazić Zimę, Wiosnę, Lato, Jesień. Dlatego w „konsumowaniu” muzyki nie biorą udziału tylko
uszy, ale także i wyobraźnia.

Myślę, że rola muzyki w moim życiu jest bardzo duża, według mnie może pomóc w trudnych chwilach, a po trudnym dniu może uspokoić, lub nastawić nas pozytywnie na następny dzień. Uważam, że bez niej każdy dzień byłby dniem straconym. Dlatego cieszę się, że żyjemy w czasach gdzie muzyka jest ogólnodostępna, kiedyś nie było tak łatwo jak dziś.