Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
BIZNES PLAN DLA FIRMY KRAWIECKIEJ
„CZAPECZKA”
CHARAKTERYSTYKA PRZEDSIĘBIORSTWA

Celem jest uruchomienie firmy produkcyjno-usługowej „CZAPECZKA”. Biznes plan ma służy określeniu opłacalności zakładu. Zakład krawiecki będzie mieścił się w Krakowie,a jego celem będzie zaspokajanie potrzeb klientów zainteresowanych oryginalnymi i modnymi strojami oraz profesjonalnym szyciem różnego rodzaju garderoby. Klientami będą kobiety i mężczyźni w różnym wieku oraz dzieci. Zakres usług będzie bardzo dokładnie dopasowany do potrzeb i oczekiwań konsumentów. By zdobyć coraz szersze grono klientów firma jest w stanie zaproponować promocje dla nowych klientów, ale i korzystną ofertę dla stałych klientów. Działalność zakładu będzie oparta na usługach krawieckich, tj. przeróbki, skracanie itp., jak również na szyciu ubrań zaprojektowanych przez pracowników zakładu oraz indywidualnych projektów klientów. Aby zakład wykorzystał swoje szanse na rynku, wyprzedzał konkurencje i zdobywał coraz więcej klientów firma będzie wykorzystywać swoje atuty i zwalcza wszelkie zagrożenia. Bardzo ważna będzie akcja reklamowa na jak największym obszarze, aby zdobyć jak najliczniejsze grono konsumentów. Zatrudnimy wykwalifikowanych pracowników, których będziemy wysyła na kursy doszkalające, aby jakość naszych produktów ciągle rosła. Zakład wyposażony będzie w jak najlepszy sprzęt, który w miarę możliwości będzie zmieniany na coraz nowocześniejszy, lepszy i nowszy. Mamy nadzieję na wielki sukces na rynku krawieckim i rozwój przedsiębiorstwa do kilku podobnych zakładów, jednak przede wszystkim zależy nam na zadowoleniu naszych klientów i na tym by ich grono ciągle rosło.
1. NAZWA PRZEDSIĘBIORSTWA: Zakład krawiecki „CZAPECZKA”
2. SIEDZIBA: Kraków, ul. Wiosenna 12/22 kod. 31-564, tel. 012-412-54-85
3. FORMA: Firma produkcyjno-usługowa
4. MISJA PRZEDSIĘWZIĘCIA: Celem firmy jest zaspokajanie popytu na produkty krawieckie oraz zaspokajanie potrzeb klientów w dziedzinie krawiectwa.
5. KLIENCI: Głównymi klientami będą osoby zamieszkujące miasto Kraków, głównie z okolic centrum miasta. Będą to zarówno kobiety w wieku od 16-70 lat, które będą stanowi znaczny procent klientów zakładu, jak również mężczyźni w wieku od 20-50 lat . Klientami będą osoby zainteresowane różnego rodzaju usługami krawieckimi: skracaniem, przerabianiem garderoby, jak również nabyciem odzieży zaprojektowanej i wyprodukowanej przez zakład „CZAPECZKA”. Przewiduje się, iż klientami firmy będą osoby, które potrzebują i poszukują odzieży niepowtarzalnej, oryginalniej, jedynej w swoim rodzaju. Mężczyźni będą liczy na fachową pomoc i odpowiedni zakup koszul i garniturów oraz pomoc w przeróbce garderoby.
6. ZDOBYCIE KLIENTÓW: Zaspokajanie potrzeb klientów: MĘŻCZYŹNI –otrzymają fasony, jakich szukają przy niskiej cenie, fachowej pomocy, możliwości dopasowania stroju do figury oraz darmowych przeróbka na rok od daty zakupu. KOBIETY- znajdą modele nawiązujące do najnowszych trendów mody, możliwość wykonania modelu własnego projektu, mogą liczyć na odzież niepowtarzalna, z różnego rodzaju materiałów i w różnych kolorach. Możliwość dopasowania stroju do figury tak, aby uzyska najlepszy wygląd oraz darmowe przeróbki na rok od daty zakupu. DZIECI- różnorodność strojów na każdą okazje w tym bale karnawałowe, komunie itp. Cena rośnie lub maleje na korzyść klienta w zależności od wzrostu i wieku. Szeroki wybór kolorów, modeli i wzorów. Możliwość dopasowania do figury oraz darmowych przeróbek na rok od daty zakupu. UWAGA!!!: Dla wszystkich liczne promocje i zniżki dla stałych klientów.
7. DZIAŁALNOŚC : Zakład zajmuje się przeróbkami krawieckimi jak również szyciem na zamówienie wszelkiego rodzaju garderoby, możliwość wykonania projektów własnego pomysłu.
8. ATUTY PRZEDSIĘBIORSTWA: OBSŁUGA KLIENTA:
· Dotrzymywanie terminów wykonania zleceń
· Duża elastyczność w wielkościach realizowanych zamówień
· Miła i profesjonalna obsługa

WYTWARZANE PRODUKTY:
· Wysokie walory estetyczne produkowanego asortymentu zgodne z oczekiwaniami klientów
· Wysoka jakość produkowanego asortymentu
· Elastyczność w produkcji

SYTUACJA FINANSOWA:
· Wkład własny pochodzący ze spadku po dziadku
· Niski poziom kosztów własnych
· Nie korzystanie z kredytów i pożyczek

PRODUKCJA :
· Duża dyscyplina pracy
· Wykwalifikowani pracownicy
· Duże możliwości dostosowania asortymentu do klientów

TECHNOLOGIA:
· Sprzęt wysokiej jakości
· Rozwinięta produkcja przy użyciu odpowiednich maszyn
· Czystość i profesjonalizm pracy

9. SZANSE: Duże zainteresowanie ze strony klientów asortymentem i rodzajem usług przedsiębiorstwa, lepsza jakość materiałów do produkcji, większe możliwości usatysfakcjonowania klientów w różnym wieku, z różnymi potrzebami, poszukiwanie nowych wzorów, modeli, wprowadzanie nowych projektów, rozszerzanie przedsiębiorstwa, zatrudnianie nowych pracowników, wzrost stałych klientów.
10. ZAGROŻENIA: Mniejsze możliwości niż u konkurencji, słaba reklama, mniejszy niż przewidywany zbyt na usługi i towary, zmiana gustów konsumentów, inny zakład krawiecki w okolicy, liczne promocje u konkurencji.
11. KOSZTY:

1. Wynajem pomieszczenia- opłata w wysokości 700 zł miesięcznie
2. Opłata za energię elektryczna i wodę w wysokości 200zł miesięcznie
3. Opłacenie składek ZUS za 4 osoby w wysokości 700zł za osobę
4. Miesięczne wynagrodzenie 4 pracowników- w pierwszych 3 miesiącach 870zł/os.
5. Wyposażenie zakładu w maszyny do szycia (4 maszyny, dwie nowe dwie używane) 2 600zł
6. 1 200 zł na zakup innych, potrzebnych materiałów
7. 700 zł na zakup niezbędnych przyrządów do pracy(nożyczki, nici, igły, szpilki)
8. 200 zł na akcje reklamową(ulotki informacyjne,plakaty)