Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
STRESZCZENIE

Celem naszej działalności jest świadczenie profesjonalnych usług informatycznych na terenie miasta Reszel i okolic. Zajmujemy się między innymi naprawą komputerów, sprzedażą gotowych zestawów komputerowych oraz części, oferujemy całodobową pomoc, usługi webmasterskie – tworzenie witryn internetowych w rożnych językach webowych oraz hosting www na naszych serwerach. Oferta kierowana jest głównie do osób które nie potrafią poradzić sobie z problemami, które stwarza ich komputer.

CHARAKTERYSTYKA

Firma „NitroPC” działa na podstawie spółki jawnej. NitroPC tworzy dwóch wspólników o dużym doświadczeniu informatycznym, którzy wnieśli kapitał w wysokości 500 tysięcy złotych. W firmie pracuje łącznie trzynaście osób. Siedziba firmy znajduje się w centrum miasta Reszel (ul. Rynek 11), a serwerownia firmy znajduje się na ulicy Gałczyńskiego 4. Firma zajmuje się świadczeniem usług oraz sprzedażą.

ANALIZA SWOT

Słabe strony:
Mała kadra pracownicza, nieodpowiednia lokalizacja (na uboczu centrum).

Mocne strony:
Jedyna firma świadcząca takie usługi w Reszlu i okolicach, zgrana i miła obsługa zaangażowana w swoja prace, profesjonalne i tanie usługi, odpowiedzialność za zlecone usługi, solidność, firma kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo i prywatność danych przechowywanych na serwerach.

Zagrożenia:
Mała ilość zleceń, niskie zarobki.

Szanse:
Brak konkurencji świadczącej podobne usługi, pracownicy mają dużo ciekawych pomysłów na rozwój firmy, jesteśmy otwarci na współprace z młodzieżą interesującą się informatyka, współpraca z agencjami antypirackimi.

PLAN MARKETINGOWY

Identyfikacja klientów:
Oferta firmy jest zróżnicowana, ponieważ nasz zakres działalności obejmuje sprzedaż zestawów i części komputerowych, naprawę komputerów oraz świadczenie usług z zakresu programowania, grafiki i tworzenia witryn internetowych. Nasza firma jest jedyną firmą oferującą tak szeroki zakres usług, tylko po to żeby spełnić oczekiwania naszych klientów.

Polityka cenowa:
Nasza firma oferuje tanie i profesjonalne usługi. Obecnie w naszej firmie ceny są najniższe na rynku.
Polityka promocyjna:
Firma jest promowana przez reklamy umieszczone na stronach internetowych oraz przez reklamy zamieszczone w gazetach lokalnych. Produkujemy również ulotki, które są rozsyłane do mieszkańców miasta Reszel.

PLAN ORGANIZACYJNY

Pracownicy:
W firmie pracuje łącznie trzynastu pracowników. Każdy odpowiada za przydzielone mu zadania. Szefostwo odpowiada za sprawy finansowe, nadzór pracy oraz ogólny wizerunek i rozwój firmy. W firmie zatrudnieni są webmasterzy odpowiadający za tworzenie stron internetowych. Graficy zajmują się tworzeniem grafiki 2D oraz 3D. Specjaliści od hardware i elektroniki, specjaliści od software i programowania to osoby odpowiedzialne za prace naszych serwerów oraz naprawę komputerów. Ekipa sprzątająca dbająca o czystość.

Dostawcy:
Do działalności potrzebne są różne części akcesoria komputerowe między innymi: płyty główne, karty graficzne i muzyczne, procesory, pamięci ram, dyski twarde, obudowy komputerowe i serwerowe, napędy CD/DVD, okablowanie, zasilacze, chłodzenie, monitory, klawiatury i myszki – przedmioty podstawowego wyposażenia komputera. W wyżej wymienione produkty zaopatrujemy się w hurtowniach.

Harmonogram głównych działań:
Aktualnym celem firmy jest zmiana lokalizacji na bardziej dostępną, w większym mieście. Kolejnym celem do którego firma będzie dążyć jest otworzenie kolejnego punktu NitroPC.