Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Hrubieszów 03.03.2009 r.

Sąd Rejonowy w Hrubieszowie
Wydział II Karny

Justyna Smyk
zam. 22-500 Hrubieszów, ul. Dwernickiego 12/13
Akt oskarżenia
Przeciwko Janowi Kowalskiemu oskarżonemu o przestępstwo
z art. 280 paragraf 2 k. k.


Oskarżam Jana Kowalskiego o to, że:

28 lutego 2009 r. w Hrubieszowie w okolicach ulicy Żeromskiego, działając z pełną świadomością oraz premedytacją uderzył mnie w głowę butelką szklaną, czym spowodował obrażenia płatu potylicznego czaszki oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym, co spowodowało rozstrój mojego zdrowia na okres powyżej 7 dni oraz bezpośrednie zagrożenie życia, po czym, działając również z pełną świadomością czynu, zabrał w celu przywłaszczenia mój telefon marki Nokia N95, o wartości deklarowanej około 1000 zł, to jest czyn z art. 280 paragraf 2. Na podstawie art. 16 k.p.k. właściwym do rozpatrzenia przedmiotowej sprawy jest Sąd Rejonowy w Hrubieszowie.

Uzasadnienie:

W dniu 28 lutego, około godziny 18:30 oskarżony siedział razem ze swoimi znajomymi na ławeczce nieopodal mojego domu. Wracałam właśnie od koleżanki, Marty Nowak, gdzie razem się uczyłyśmy. Najpierw oskarżony podszedł do mnie i używając słów powszechnie uznanych za obelżywe próbował nakłonić mnie do wydania mu telefonu komórkowego i portfela. Kiedy odmówiłam i skierowałam się w stronę domu poczułam uderzenie w tył głowy, po czym straciłam przytomność, odzyskałam ją dopiero w szpitalu. Zauważyłam tylko brak telefonu, portfel natomiast został w kieszeni.
Jestem pewna, iż sprawcą tego czynu jest oskarżony, ponieważ reszta jego znajomych siedziała wciąż na ławce a w pobliżu nie było żadnych innych osób. Było również, mimo wieczora dość jasno, gdyż całe zdarzenie miało miejsce tuż obok ulicznej latarni. Niestety, byłam sama, toteż nie jestem w stanie podać świadków zdarzenia. Świadkiem może być jedynie moja koleżanka Marta Nowak, która udowodni, iż po skończonej nauce i wskazanej porze udałam się właśnie do domu.

Wykaz osób podlegających wezwaniu na rozprawę:
1. Oskarżyciel- Justyna Smyk, zam. 22-500 Hrubieszów, ul. Dwernickiego 12/13
2. Oskarżony- Jan Kowalski, zam. 22-500 Hrubieszów, ul. Stefana Żeromskiego 21.
3. Świadek- Marta Nowak, zam. 22-500 Hrubieszów, ul. Partyzantów 15.

..........

Załączniki:
1. Odpis aktu oskarżenia.
2. Karta informacyjna z pobytu w Szpitalu Rejonowym w Hrubieszowie.
3. Zdjęcie rentgenowskie płatu potylicznego czaszki.
4. Opinia biegłego lekarza medycyny.