Najczęstsze błędy w CV

Marketing Odsłon: 619
1. Przede wszystkim osoby starsze, chcąc wiarygodnie przedstawić swoją osobę, piszą czasem o rzeczach nie istotnych. Niektóre z ich CV mają często ogromną objętość i wiele szczegółów dotyczących np. stanu zdrowia, dorastających dzieci i zawodu współmałżonka/i.

2. Kandydaci mają często problem ze skondensowaniem przekazu, nie potrafią dokonać selekcji informacji. Ponadto często wysyłają takie samo CV, aplikując na różne stanowiska, a to naprawdę od razu można wychwycić. Warto poświęcić chwilę czasu na dopracowanie wysyłanego dokumentu, który jest naszą wizytówką.

3. Strasznym faux pas są dołączane zdjęcia w bikini i innych negliżach (co zdarza się nader często). Starsze osoby natomiast notorycznie przesyłają swe zdjęcia sprzed 10 lub więcej lat.

Urszula Zdziarska, dział personalny Kredyt Banku:

1. Umieszczanie doświadczenia zawodowego w nieodpowiedniej kolejności czyli od najstarszego do aktualnego

2. Brak opisu poziomu znajomości języka

3. Wpisywanie zdarzeń, których w kolejnym etapie rekrutacji kandydat nie jest w stanie udokumentować

4. Zbyt dużo szczegółów, a co za tym idzie niewłaściwa długość CV (dokument nie powinien być zbyt długi ani zbyt ubogi w treść)

Dorota Adamowicz, Dział Zarządzania Personelem, Siemens Sp. z o.o.:

1. Bardzo dużym błędem jest nieumiejętność konstruowania samej formuły aplikacji. Polega on miedzy innymi na podawaniu zbyt wielu szczegółowych informacji i w nieczytelnej formie (np. dokumenty pisane drobnym maczkiem)

2. Aplikacje prawie zupełnie pozbawione informacji o kandydacie- aplikujący podaje kilka dat i kilka enigmatycznych haseł, z których tak naprawdę nic nie wynika

3. Kandydaci bardzo często gubią chronologię wydarzeń, lata nauki przeplatają się z latami doświadczeń zawodowych, co niewątpliwie burzy całą chronologię i logikę aplikacji

Related Articles