Internet jako źródło wiedzy i informacji.

Żyjemy w XXI wieku, w czasie, gdy technika elektroniczna rozwija się w zawrotnym tempie. W każdym przeciętnym domu znajdują się jakieś urządzenia (np.: pralka), które ułatwiają nam codzienne prace lub po prostu pomagają. Jednym takim „pomocnikiem” jest na pewno Internet.

Ważnym argumentem przeciw są wymagania sprzętowe. Aby móc korzystać z Internetu potrzebujemy komputera, który kosztuje nie mało, chociaż ostatnio ich ceny zmalały. Musimy posiadać modem, stałe łącze, które umożliwia nam dostęp do Internetu. Można również podłączyć się przez linię telefoniczną, ale jest to nieopłacalne, ponieważ ściąganie danych trwa długo i nikt nie może się do nas dodzwonić.

Nieodpartym powodem, przez który ludzie rezygnują z tego łącza, są koszty. Niektórych z nas po prostu na to nie stać lub nie zna się na komputerach i ich obsłudze.

Internet ma jednak swoje plusy. Po pierwsze, można dzięki niemu uzyskać łatwo i szybko pełno potrzebnych nam informacji. Nie ważne jakich rzeczy bądź tematów szukamy – na pewno coś znajdziemy. Przy pomocy programu Internet Explorer i niezliczonej ilości wyszukiwarek (np.: Google), „serfowanie” staje się przyjemne i wielokierunkowe.

Po drugie, robiąc referat lub chcąc zebrać materiały z jakiejś dziedziny, nie musimy już „biegać” po bibliotekach i werterować masę książek nim znajdziemy pożądane wiadomości.

Po trzecie, gdy mamy zamiar udać się w podróż, to z pewnością doszukamy się w sieci stron, które przedstawią nam plan danego miasta, a na nim: hotele, banki, restauracje, kina, itd. Nieznajomość otoczenia już nie sprawia problemu.

Kolejna zaleta „www” (World Wide Web = Światowa Pajęczyna Połączeń), to możliwość poznawania i porozumiewania się z ludźmi na całym świecie za pomocą poczty elektronicznej (e-meili) lub różnego rodzaju czatów (np.: forum dyskusyjne).

Poprzez słowniki i programy edukacyjne oraz encyklopedie, młodzież dokształca się, poznaje formułki czy jakieś zagadnienia oraz tłumaczenia wyrazów obcych.

Po wypisaniu i przeanalizowaniu wszystkich argumentów za i przeciw uważam, że Internet jest współczesnym źródłem wiedzy i informacji. Warto go mieć, warto zapłacić każdą cenę – ja bym tak postąpiła.

UWAGA: PRACA NAPISANA W FORMIE ROZPRAWKI!!!

Related Articles