Kolory dusz

Rehabilitacja Odsłon: 957
Kolory odgrywają ogromną rolę w życiu człowieka. Rozpoznawanie kolorów stało się wyróżnikiem ludzi wtajemniczonych. Kolor spełnia bardzo ważną rolę w architekturze. Barwa jest również ważnym elementem przy urządzaniu mieszkania. Dobre efekty można osiągnąć sterując barwą. Kolory przede wszystkim nie powinny drażnić i stanowić barier między domownikami. Barwom w mieszkaniu można przypisać następujące funkcje:
– pomoc w orientacji i działanie porządkujące,
– ułatwienie prac domowych,
– oddziaływanie na psychikę oraz umożliwienie subiektywnego przeżywania barw,
– znaczenie estetyczno-artystyczne.
Na podstawie licznych badań stwierdzono że każdy kolor emituje pewne wibracje zwane promieniowaniem radiestezyjnym, których częstotliwość zależy również od kształtu i wielkości przedmiotu. Te właściwości kolorów wykorzystywane są przez chronometrię czyli leczenie barwą. To jaki kolor jest właściwy dla danego człowieka może stwierdzić radiesteta, lub on sam. Można jednak podać kilka głównych zasad które wykorzystamy w naszej pracy:
• CZERWONY - wzmacnia pewność siebie, likwiduje chandrę, wzmaga apetyt,
• POMARAŃCZOWY – leczy artretyzm, chorobę nerek, wspomaga trawienie,
• ŻÓŁTY – wzmaga komunikatywność, skłania do pośpiechu i pochopnych decyzji, leczy anemię,
• ZIELONY – łagodzi dolegliwości serca, leczy anginę, pomaga walczyć ze strachem,
• NIEBIESKI – obniża ciśnienie krwi, dobry na kaszel, grypę, reumatyzm i stany lękowe, pomocny przy odchudzaniu,
• FIOLETOWY – pomaga zasnąć, sprzyja medytacji i twórczej pracy,
Ogólnie barwy występujące w mieszkaniu możemy podzielić na jasne i ciemne. Zalety i wady tych kolorów to:
– kolory jasne działają pogodnie, przyjemnie, rozweselająco, odbijają więcej światła rozjaśniają pomieszczenie i zobowiązują do większej czystości. Pokoje, które nie otrzymają za wiele światła, będą wydawały się większe, gdy będą miały jasne ściany i sufity, a niektóre pomieszczenia bez jasnych kolorów będą wyglądały na zatłoczone. Zastosowaniem tej reguły jest np. malowanie sufitu na biało, aby podnieść wysokość pokoju.
– kolory ciemne działają przygnębiająco i zniechęcająco, utrudniają utrzymanie czystości. Zastosowanie takich barw w pokoju może stworzyć nieznaczny nastrój zamknięcia, obniżać wysoki sufit, zmniejszyć zbyt wielkie pomieszczenie.
Postrzeganie barw to odczucie bardzo indywidualne. Większość z nich można jednak uogólnić przez odniesienie do skojarzeń z przyrodą np.

Related Articles