Opis atrakcyjnego miejsca w Europie

Moim zdaniem jest wiele ciekawych miejsc w Europie. Byłam w wielu takich , ale niewiele z nich z wielką fascynacją mnie zaczarowało.
Hiszpania była tą wyjątkową, to państwo w południowo-zachodniej Europie, która obejmuje większą część Półwyspu Iberyjskiego. Ciekawym miejscem jest pas wybrzeża zwanym Costa Brava- dzikie wybrzeże. Jego północna część zachwyca romantycznymi zatokami z przepiękną turkusowoniebieską wodą, a w południowej części zwanej Costa del Maresme znajdują się piękne piaszczyste plaże i gaje piniowe. Według mnie oba te miejsca są piękne, lecz w chwyciły mnie w zachwyt piaszczyste plaże i szum morza.
Hiszpania to nie tylko urokliwe skaliste zatoczki z błękitną wodą, ale też światowa kultura i zabytki. Toślad niezliczonych zabytków i przebogatych muzeów oraz najcenniejszych architektów. Będąc w Hiszpanii musiałam koniecznie zobaczyć Barcelonę, która jest stolicą Katalonii, a przede wszystkim z uwagi na fantastyczną architekturę Antonia Gaudiego, muzeum Picassa, wielki deptak Ramblas, klub piłkarski FC Barcelona oraz kluby nocne. A w Madrycie zwiedziłam ekscytujące ulice Gran Via. To w tym miejscu znajdują się najlepsze sklepy i restauracje. Największą atrakcją jej jest kuchnia, która należy do najlepszych na świecie ze względu na owoce morza niezwykle przygotowane. Na tej ulicy tłumy ludzi tańczy corride i flamenco.
To naprawdę atrakcyjne miejsce świata. Wiecznie świecące słońce oraz ciepła morze zachęcają do wypoczynku. Hiszpania przyciąga możliwością poznania dziesiątek miejscowości niezwykłej urody, pełne budowli i pamiątek przeszłości od czasów bardzo nam odległych.

Related Articles