Plan wycieczki po Krakowie

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa na jednodniową - bezpłatną - wycieczkę po Krakowie, która odbędzie się dnia 12.04.2008 roku, w niedzielę. Zbiórka będzie miała miejsce o godzinie 10.00 pod Bramą Floriańską, gdzie rozpoczniemy zwiedzanie.
Na początek przewodnik opowie o postaci św. Floriana oraz jego znaczeniu dla Krakowa. Następnie ulicą Floriańską udamy sie do Rynku, gdzie będziemy mogli zwiedzić Kościół Mariacki, w którym znajduje się niezwykły ołtarz wybitnego artysty - Wita Stwosza.
Kolejnym punktem naszej wycieczki będą Sukiennice, gdzie otrzymają Państwo pół godziny czasu wolnego. W tym miejscu będzie można nabyć pamiątki oraz obejrzeć kramy mieszczące się w budynku.
O godzinie 12.00 wysłuchamy hejnału z wieży mariackiej, który upamiętnia legendarną historię napadu Tatarów na Kraków, po czym udamy się di Collegium Maius - najstarszego budynku Akademii Krakowskiej, który mieści się na rogu ulic: św. Anny i Jagiellońskiej. W tym miejscu odbędzie się krótka prezentacja na temat Uniwersytetu Jagiellońskiego wykonana przez studentów tej uczelni.
Stamtąd udamy się na Planty. Jest to park miejski otaczający Stare Miasto, gdzie będą Państwo mogli odpocząć. Następnie zwiedzimy Zamek Królewski - dawną siedzibę królów polskich - niezwykle piękną - w większości - renesansową budowlę oraz katedrę na Wawelu - miejsce pochówku wielu władców Polski. Będzie to ostatni punkt naszej wycieczki.
Jeszcze raz serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w przygotowanej przez nas wycieczce i mamy nadzieję, że miło spędzą Państwo czas, zwiedzając Kraków.

Biuro Turystyczne "Włóczykij"

Dodatkowych informacji udzielamy pod numerem telefonu ....... lub w siedzibie biura przy ul. Anielskiej 4 w Krakowie.

Related Articles