Pokolenia

Pokolenie to ludzie, którzy urodzili się w podobnym czasie. Łączy ich także jakieś wydarzenie związane z sytuacją polityczną, gospodarczą czy społeczną.
Konflikt między pokoleniami wynika z różnicy światopoglądowej. Cechą każdego młodego pokolenia jest bunt, niezgoda na zło świata. Młodzi wychodzą spod klosza i widzą to zło. Młodzi chcą być coraz bardziej samodzielni, a rodzice chcą nas ochronić. Często jest tak, że rodzice w młodości popełnili jakiś błąd i chcą przed tym uchronić swoje dzieci. Jest to złe. Każdy musi się uczyć na własnych błędach, bo może spotkać się z sytuacją, w której nie będzie wiedział, co robić, jeśli nie przejdzie przez to sam.
Kiedyś więcej czasu spędzało się na dworzu. Teraz młodzież wychodzi przed blok i nie wie, co ze sobą zrobić. Jest mniej kółek zainteresowań, zajęć dodatkowych.
Dziadkowie uprzyjemniają nam życie. Dają nam słodycze, pieniądze, rozpieszczają nas, nie dają kar. Rodzice są bardziej surowi i wydawać by się mogło, że to dziadkowie nas bardziej kochają, ale to nieprawda. Takie rozpieszczanie nie jest dla dziecka najlepsze.

Related Articles