Recenzja

Recenzja filmu pt. "Romeo i Julia"

Film "Romeo i Julia" został wyreżyserowany przez Franco Zefirellego w 1968 roku I jest jedną z najsłynniejszych adaptacji dzieła Williama Szekspira. Film zdobył dwa Oscary '69 - za najlepsze zdjęcia (dla Pasqualino De Santis) i za najlepsze kostiumy (dla Danilo Donatiego). Zefirelli

Autorami scenariusza do filmu byli: Franco Brusati, Maestro D'Amico i Franco Zeffirelli.

Recenzja filmu pt. ,,Katyń"

Film fabularny Pt,,Katyń? to film znanego na całym świecie zdobywcy Oskara Andrzeja Wajdy. Muzyka do tego filmu skomponował Krzysztof Penderecki. Muzyka wprowadza nas w idealny nastrój i wiernie oddaje uczucia zawarte w filmie. Bardzo dobrze zostały wykonane zdjęcia do filmu przez Pawła Edelmana.

Recenzja filmu pt. 'Amelia' J.P Jeuneta.

Na pierwszy rzut oka film pt. 'Amelia' w reżyserii Jeana-Pierre'a Jeuneta wydaje się zwykłą komedią romantyczną z prostą fabułą i płytką grą aktorską. jednak to wspaniałe połączenie groteski, surrealizmu i magii.

Młoda kelnerka, Amelia Poulain mieszka na paryskim Montmartrze. Jest znudzona życiem, męczy ją rutyna kolejnych dni.

Recenzja filmu pt. "Dzisiejsze czasy"

Film pt. „Dzisiejsze czasy” („Modern Times”) został wyreżyserowany przez Charliego Chaplina w roku 1936. Była to jego szósta z kolei i ostatnia niema, pełnometrażowa produkcja. Film ten został uznany przez Amerykański Instytut Filmowy za jeden ze stu najwybitniejszych obrazów w historii amerykańskiego kina.

Recenzja filmu pt. "Titanic"

Jest wiele filmów, które wyrwały na mnie ogromne wrażenie, ale żaden z nich nie równa się zniezwykłym, zapierającym dech w piersiach, jakim bez wątpienia jest Titanic.
Film, ten to niesamowita historia miłosna, nagrodzona jedenastoma oskarami, wzruszająca widzów na całym świecie. Cały urok tej wspaniałej opowieści możemy zawdzięczyć równie wspaniałym aktorom.