Coco Chanel

Przeprowadzę wywiad ze sławna projektantką mody Gabrielle Bonheur Chanel. Zdobyła wielką sławę dzięki swoim skromnym strojom i perfumom .Wycofując się z aktywnej działalności powróciła w naprawdę wielkim stylu.
-Dzień dobry. Miło mi Cię poznać .Mozesz mi udzielić odpowiedzi na kilka krótkich pytań?
-Witam. Oczywiście, jak najbardziej.
-Mogłabyś nam opowiedzieć jakie było twoje dzieciństwo?
-Moje dzieciństwo było trudne. Pochodziłam z wielodzietnej rodziny. Matka osierociła nas bardzo wcześnie, a ojciec w krótkim czasie po tym zdarzeniu nas zostawił. Spędziłam 6 lat z siostrami w sierocińcu w Aubazine ,prowadzonym przez siostry. Co dzień czekaliśmy na ojca, ale nigdy nas nie odwiedził. Było nam bardzo ciężko.
-Widzę, że nie miałaś zbyt ciekawego dzieciństwa ,a jak radziliście sobie po opuszczeniu sierocińca?
-Pod pseudonimem Coco występowałam wraz z moją siostrą Antoinette jako piosenkarka w kawiarni Moulins i Vichy, jeśli można by to było nazwać kawiarnią. Nie bardzo potrafiłam śpiewać ,ale nadrabiałam tańcem.
-Kiedy zaczęłaś szyć i projektować modę?
-Zaczynałam od szycia kapeluszy dla znajomej. Ona poleciła mnie swoim koleżanką i tak pięłam się coraz wyżej. W 1913 roku jak się nie mylę otworzyłam swój pierwszy sklep z kapeluszami i damskimi ubiorami w Paryżu. Zaczęłam lansować w nim odzież o charakterze sportowym nadającą się do pracy .Kilka lat później będąc już popularną założyłam dom mody pod marką Chanel.
-Tak naprawdę to wybiłaś się przed szereg proponując inne ubrania niż były dotychczas noszone. Jesteś bardzo odważną i niezależną kobietą. Jak to się stało, że tak skromna odzież zdobyła popularność ,jak w tych czasach modny był przepych?
-Kobiety wolały coś wygodnego, a zarazem eleganckiego więc styl „skromna panienka” przyniósł szybko zainteresowanie bogatych i wpływowych klientek, zmęczonych obowiązującym wygorsetowanym stylem. I dlatego odniosłam sukces.
-Ale największy sukces odniosłaś dzięki perfumom czy to prawda?
-Tak. Dzięki Chanel No.5 ,które od początku promocji zdobyły wielką popularność.
-Dlaczego wycofałaś się z działalności w 1933 roku?
-Chciałam od tego odpocząć. To wszystko działo się tak nagle. Zdobyłam popularność, miałam duże dochody z projektowania ubrań. Zawsze byłam biedna, to mnie przerosło. Postanowiłam wyjechać do Szwajcarii.
-Dziękuję Ci za ten cenny wywiad.
-Nie ma za co była to dla mnie przyjemność.

Related Articles