Religia

Czy przykazania w naszych czasach są przestrzegane?

Uważam, że przykazania w naszych czasach nie są przestrzegane. Pierwsze ,,nie będziesz miał bogów cudzych prze de mną?? informuje nas, że nic nie powinno być dla nas ważniejsze od Boga. I tu nawiązując do trzeciego punktu dekalogu ,,pamiętaj abyś dzień świętych święcił? uważam, że są one łamane.

Św. Wojciech

to jest praca dot. św Wojciecha

Czym dla mnie jest Kościół?

Czym Kościół jest dla mnie? Jest organizacją próbującą narzucić katolickie myślenie i postępowanie całemu światu, uważając je za "jedynie słuszne". Jest też dla mnie taką organizacją, która nie ma poszanowania względem innych religijnych. Kościół Katolicki uznaje je za nieprawdziwe i fałszywe w ogóle nie wgłębiając się w ich sens.

Św.Agnieszka

Agnieszka była w starożytności jedną z najbardziej popularnych świętych. Piszą o niej św. Ambroży, św. Hieronim, papież św. Damazy, papież św. Grzegorz I Wielki i wielu innych. Jako kilkunastoletnia dziewczynka, pochodząca ze starego rodu, miała ponieść męczeńską śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

Czym dla mnie jest szczęście?

Szczęście. Czym ono tak naprawdę jest? Z pewnością jest związane z pozytywnymi emocjami. No tak, ale co do niego prowadzi? Hm? to jest trudne pytanie. Jeden będzie się cieszył z władzy, innemu radość sprawią miliony na koncie? Dla kogoś jeszcze innego kromka chleba będzie źródłem szczęścia. Ale czym dla mnie jest szczęście?
Może zacznę od tego, co mi go nie daje.