Informatyka

Scenariusz lekcji informatyki w oparciu o system internetowy

Korelacja międzyprzedmiotowa: język polski i informatyka.
Temat: Serdecznie zapraszamy!
Lekcję można poprowadzić w dowolnej klasie gimnazjum.


Cele operacyjne
Uczeń:
1.potrafi poprawnie zredagować treść zaproszenia,
2.zna i stosuje środki perswazyjne
3.

Programy antywirusowe

Programy antywirusowe.
Do kilku najlepszych programów antywirusowych zalicza się:

1)Kaspersky -jeden z najlepszych produktów antywirusowych na rynku. Posiada bardzo dobry silnik skanowania, jest wyposażony w bardzo dobrą bazę sygnatur wirusów. Jego zaletą jest ciekawa i intuicyjna wykrywalność niektórych ataków sieciowych co czyni produkt firmy Kaspersky lab bardzo wszechstronnym.

Przegląd usług internetowych

Internet to bogactwo informacji. Znajdziemy w nim wszystko od wiadomości po rozrywkę. Możemy dzięki niemu łatwo się komunikować i przekazywać innym różnego rodzaju pliki i dokumenty. A w korzystaniu z Internetu pomagają nam takie usługi jak:
1. Poczta elektroniczna, e-poczta (ang. electronic mail, e-mail).

Quady - prezentacja na inf.

Quady i ich właściciele

Quady są to pojazdy czterokołowe, często -choć błędnie- nazywane ATV. ATV jest to pojazd otwarty, najczęściej 3-kołowy (trike) lub 4-kołowy (quad), są także 6 a nawet 8-kołowe. W Polsce ludziom quady kojarzą się źle, najczęściej z powodu głośnej pracy silnika.

Rodzaje licencji - notatka

Licencja komercyjna to licencja na płatne oprogramowanie. Nie możemy go używać jeśli nie zapłacimy Możemy jednak użyć tych programów w wersji testowej. Na licencji shareware. Jest ona najczęściej ograniczona czasowo, lub na daną liczbę uruchomień. Oprogramowanmie komercyjne najczęściej sprzedawane jest w 3 wersjach: BOX(wersja pudełkowa, najdroższa), OEM(Licencja ze sprzętem, możemy użyć jej tylko na danym komputerze) oraz System bulier(jest to licencja dla producentów sprzętu, którzy masowo przeinstalują systemy na sprzedawanych przez siebie pecetach.