Inne

"A poznieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi więc ludzie nie mają przyjaciół". Twój głos w dyskusji na temat: Czy warto mieć przyjaciela?

Przyjaźń. Dużo się o niej mówi, dużo się o niej słyszy. Każdy kiedyś miał, ma lub chociaż chciał mieć przyjaciela. Podbno przyjaźń to ważna sprawa. Najpierw trzeba się o nią starac, i to bardzo. Przyjaźń nie przychodzi sama, nie puka do pierwszych napotkanych drzwi, lecz starannie wybiera swoich lokatorów.

Król Sobek

Za panowania króla Sobka tyle w Koronie Polskiej namnożyło się luda, iż była obawa, aby głód nie nastał, a z głodu pomorek. Jednego razu, kiedy o tym król Sobek rozprawiał z swoją żoną, królową, radząc się, co by na to robić, rzekła, pomyślawszy, królowa: — Najlepszy sposób: wyprzedajmy lud Tatarom, a wtedy i zboża będzie obfitość, kiedy się połowa gąb ujmie.

Kreon i Antygona współcześni - opowiadanie.

W dzisiejszych czasach w Polsce, gdzie panuje duże bezrobocie, bieda i korupcja wiele jest sytuacji mianem mitycznych postaci Antygony i Kreona, jednym słowem- sytuacji bez wyjścia. Oto historia jednej z wielu polskich rodzin, która ledwo wiąże koniec z końcem.

Rodzina ta jest wielodzietna, matka jest bezrobotna, a ojciec pracuje jako kasjer w niewielkim super-markecie.

Kształtowanie rolniczej przestrzeni produkcji

Stworzenie warunków do trwałego rozwoju rolnictwa – jednego z najważniejszych działów gospodarki kraju – wymaga poszukiwania nowych metod pobudzania i sterowania procesami przemian agrarnych oraz zmiany struktury przestrzennej rolnictwa. Wprowadzenie tych zmian musi być jednak wsparte zmianą sposobu myślenia i wielu norm prawnych.

Który ze znanych ci pisarzy najlepiej realizuje twój ideał twórcy?

Twórca. Moim zdaniem jest osobą, która stworzy coś z niczego, a przy tym włoży w to całą swą duszę i serce. Pisarz. Potrafi nic nieznaczące słowa sklecić w piękne, pełne refleksji i zadumy zdania. Oboje przekazują swoje myśli w prosty i zrozumiały, a za razem niezwykły sposób. Takie cechy posiada Paulo Coelho.