Inne

„Strach narasta w ciemnościach, a wyobraźnia to wróg człowieka, źródło wszelkiego lęku” Analiza strachu.

-Dobranoc, kochanie – mówiąc to pochyliła się nad nim i pocałowała w policzek.
-Dobranoc, mamo-cichy głos szepną po chwili.
Potem kobieta cofnęła się w głąb pokoju, by zgasić stojąca w kącie lampę.
-Nie, mamo ! Nie gaś światła, bo przyjdą strachy! -wykrzyknął chłopiec.
-Nie bój się, kochanie, strachów nie ma - zaśmiała się
-Są ! są ! I przyjdą, gdy będzie ciemno.

Za czy przeciw karze śmierci

Kara śmierci jest bardzo, a nawet gigantycznie, trudnym tematem od wielu lat, gdyż uderza centralnie w ludzkie zasady moralne. Nie łatwo jest znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla tego problemu, ponieważ tyle samo jest argumentów za, jak i przeciw… Spróbuje odpowiedzieć na pytanie zadane w temacie.

Tułaczka

Mitologia

Odyseusz po zakończeniu wojny trojańskiej tuła się przez 10 lat, zanim uda mu się powrócić na rodzinną Itakę. Jego wędrówka jest z jednej strony spowodowana gniewem bogów, którzy mszczą się za zniszczenie ich ukochanego miasta Troi, z drugiej - klątwą cyklopa Polifema, którego Odys oślepił.

Różyczka

Dawno, dawno temu istniało bardzo piękne i bogate królestwo. Wszystkim żyło się bardzo dobrze ze względu na bardzo uczciwego króla. Jednak królowa nie kochała króla.
Pewnego dnia, kiedy królowa przechadzała się po swoich ogrodach poznała pewnego nadwornego. Widocznie los chciał, aby to właśnie ich miłość dała na świat owoc.

Przemówienie Sądowe

Wysoki Sądzie, Szanowna ławo Przysięgłych i wszyscy zebrani. Podczas tej rozprawy pragnę wykazać iż oskarżony Dawid Łukaszewski, jest człowiekiem pozbawionym jakiejkolwiek moralności i uczuć zdolnym do popełnienia tak haniebnego czynu jak Morderstwo Zygfryda Zezowatego. Mam nadzieję że po wysłuchaniu moich argumentów będziecie pewni że jest to osoba winna zarzucanych mu czynów oraz że zostanie on skazany i zapłaci za postępki, których się dopuścił.