Prasówki

Reportaż - Wielkanoc w moim domu

Czwartek, 13 kwietnia 2006 – pierwszy dzień wolny od szkoły. Wolny od szkoły ale nie od obowiązków. Trwają wielkie przygotowania, świąteczne porządki w całym domu. Słychać tu monotonny dźwięk odkurzacza, energiczny trzask wytrzepywania ciężkich od kurzu dywanów...
Gorączka pieczenia, gotowania, pucowania i wszelkiego rodzaju sprzątania trwa.

Recenzja książki „Kod Biblii 2 – Odliczanie” Michaela Drosnin’a

Od wielu wieków uczeni z całego świata zastanawiali się o istocie „Biblii”. Niektórzy wielcy filozofowie twierdzili, że są w niej zawarte losy całego świata. Tymczasem okazuje się to prawdą. W roku 1993 odkryto, że w „Biblii” zawarte są przepowiednie dotyczące świata i ludzkości z zadziwiającą trafnością.

Referendum we Francji

Kiedy długotrwałych referendum latem, 2001 roku Irlandczycy odrzucili traktat długotrwałych Nicei, jedna długotrwałych francuskich gazet napisała, że „prymusi Europy napluli do zupy”. Co napiszą gazety, jeśli konstytucję odrzucą długotrwałych niedzielę sami Francuzi?
Aby konstytucja mogła wejść w życie musi zostać ratyfikowana przez 25 państw Unii.

Reklama

Nie można wyobrazić sobie współczesnego świata bez otaczającej nas ze wszystkich stron reklamy: telewizyjnej, radiowej i prasowej. Największą siłę oddziaływania posiada niewątpliwie reklama telewizyjna. I od niej też chciałbym rozpocząć.

REKLAMA TELWIZYJNA

Reklama telewizyjna wpływa na dwa zmysły: wzrok i słuch.

Relacja do lokalnego pisma z odsłonięcia Pomnika Grunwaldzkiego w Krakowie oraz pierwszego odsłuchania Roty.

Dziś 15 lipca 1910 roku odbyło się odsłonięcie pomniku Grunwaldzkiego w pięćsetną rocznicę bitwy pod Grunwaldem. Z tej okazji usłyszeliśmy również po raz pierwszy ,,Rotę" z muzyką Feliksa Nowowiejskiego, ze słowami Marii Konopnickiej. Tłum bierał się już godzinę przed uroczystością. Wreszcie odsłonęto wspaniały pomnik równo z tym dały się usłyszeć pierwsze takty utworu.