Prasówki

"Co to znaczy być godnym człowiekiem?"-wywiad

Rozmowa z panią Aliną na temat "co to znaczy być godnym człowiekiem?"
Dziennikarka-Dzień dobry pani Alino, czy mogę zadać pani kilka pytań na temat godności człowieka?
p.Alina-Dzień dobry. Z wielką przyjemnością odpowiem na pani pytania.
Dziennikarka-Co dla pani znaczy być godnym człowiekiem?
p.

"Gang" w Komendzie Głównej

Polska policja miała teraz naprawdę trudny tydzień. W tekście "Gang w Komendzie Głównej" dziennik opisał proceder współpracy pracowników KGP z gangsterami, m.in. o zakupie przez KGP klimatyzatorów pochodzących z napadów na tiry. Znaczna część informacji okazała się fałszywa. Dzisiaj - po kilku dniach sprawdzania - gazeta już wie, że nad prawdziwymi informacjami z toczącego się śledztwa ktoś "nadbudował" fikcyjne wątki i nic nie wskazuje na istnienie „gangu” w KGP.

"Oznakowani" - felieton.

Od pewnego czasu w Polsce mówi się o akcji kolczykowania krówek. Żółty kolczyk na jednym uchu, żółty kolczyk na drugim i już zwierzę jest oznakowane. Potem tylko zostaje wpisanie go do rejestru i można powiedzieć o nim: „Polska krowa”. W tym wszystkim ciekawy jest pewien dziwny związek z życiem codziennym uczniów mojej szkoły (i zresztą nie tylko).

"Studniówka to bal czy dyskoteka ?" - artykuł

Niedawno rozpoczął się czas studniówek - bardzo ważnego wydarzenia w życiu każdego młodego człowieka przekraczającego próg dorosłości. Od tej chwili zaczyna się odliczanie stu dni do matury. Wszystkie młode damy wraz ze swoimi partnerami po raz pierwszy wkraczają na salony. Zastanawiające jest jedynie określenie tego wydarzenia.

AIDS każdego może dopaść.

Trzeba zacząć od tego iż, to, że ktoś jest zakażony HIV nie musi oznaczać, że ma AIDS. Dopiero, gdy u kogoś zakażonego HIV rozwinie się stan chorobowy okreśslany jako czynnik warunkujący AIDS, zostaje uznany za chorego na AIDS. Niemniej jednak przeważająca większość zakażona HIV ostatecznie choruje na AIDS.