Recenzje

Epidemia Ziewania

Przeciągasz się, otwierasz szeroko usta, wciągasz głęboko powietrze, przymykasz oczy…
Już samo wyobrażenie wystarczy, żeby większość czytających te słowa zaczęła ziewać.
Większość z was uważa, że ziewamy tylko jak się nudzimy, skoro to reakcja na nudę, to po co ziewają spadochroniarze przed skokami?
Dawniej wszystko było jasne.

Recenzja Quo Vadis

Szłam na ten film z nadzieją, iż oglądnę wspaniałą ekranizację dzieła wybitnego polskiego pisarza. Nie da się ukryć, że w mediach przez ostatnie tygodnie głośno było o tej najdroższej w dziejach polskiej kinematografii superprodukcji. Niejednokrotnie słyszałam opinie Kawalerowicza, iż zarówno on, jak i aktorzy dali z siebie wszystko.

Recenzja spektaklu teatralnego

W październiku 2001 r. Tadeusz Różewicz ukończył 80 lat. Od dawna jest wymieniany w gronie najwybitniejszych poetów współczesnych, w 2000 roku odebrał Wielką Nagrodę Fundacji Kultury, a także prestiżową literacką nagrodę Nike. Jego teatralny debiut – „Kartoteka” zdarzył się ponad 40 lat temu i wciąż stanowi wyzwanie dla reżyserów.

Epoka lodowcowa 2 Odwilż

Panom ,reżyserowi Carlosowi Saldanhanowi i scenarzyscie Jonemu Vitti,nie pomijając animatorów ze studia "Blue Sky" ,trzeba przyznac, że spisali sie na medal .Film "Epoka Lodowcowa"to żywe,ekspresyjne kino, przygotowane dla najmłodszych, ale na szczescie nie tylko.Dobrze obracowany tekst ,prezentuje trafny humor który adresowany jest równiez do starszej częsci widowni .

Recenzja Quo Vadis

Recenzja filmu „Quo Vadis”

Film Jerzego Kawalerowicza pt. „Quo Vadis” na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza obejrzałem dwa razy i uważam, że było warto. Film zainteresował mnie tak bardzo, że postanowiłem w najbliższym czasie sięgnąć po dzieło polskiego noblisty. „Quo Vadis” przedstawia pierwsze lata chrześcijaństwa, zderzenie kultur pogańskich i chrześcijańskich.