Recenzje

Recenzja książki "Alchemik" Paula Coelho

A jakie jest największe kłamstwo świata? ? spytał zaciekawiony młodzieniec
? To mianowicie, że nadchodzi taka chwila,
kiedy tracimy całkowicie panowanie
nad naszym życiem i zaczyna nim rządzić los.
Paulo Coelho, ?Alchemik?Co takiego jest w ?Alchemiku?, że w czasach, kiedy prawie w ogóle nie czyta się książek, pochłaniają go zarówno dorośli jak i młodzież, a teatr wprowadza na scenę?

Od pierwszych stron zostajemy przeniesieni do baśniowego świata, w którym czujemy się bardzo dobrze.

Recenzja książki "Kamienie na szaniec"

Książka "Kamienie na szaniec" jest lekturą dla gimnazjum, a także ważnym dokumentem historycznym opisującym czasy wojny widziane oczami młodych ludzi.
Aleksander Kamiński, na podstawie opowiadań znajomych i własnych doświadczeń, przedstawił w książce prawdziwe realia okupacyjne. Utwór niesie ze sobą głęboki, uniwersalny przekaz, uświadamia czytelnikowi ważne w życiu wartości, które często tracą znaczenie we współczesnym świecie.

Recenzja książki "Kamienie na szaniec"

„O ludziach, którzy potrafią pięknie umierać i pięknie żyć”(A. Kamiński)
Kim są ci ludzie?

Niedawno przeczytałam lekturę szkolną pt. „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, która bardzo mi się spodobała. Opowiada ona o wielkim patriotyzmie młodych ludzi, którzy chwycili za broń i walczyli za ojczyznę.

Recenzja książki "Kamienie na szaniec"

Ostatnio przeczytałam opowieść-dokument „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Autor nadał taki tytuł książce na prośbę Zośki, ponieważ została napisana na podstawie jego pamiętnika. Utwór ten to dokument, ponieważ nie ma w nim fikcji literackiej, są rzeczywiste wydarzenia i autentyczne postacie, jak również Aleksander Kamiński często powołuje się na wypowiedzi bezpośrednich uczestników wydarzeń lub świadków, a także wplata cytaty z pamiętnika Zośki.

Recenzja książki "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", z oceną. Można przerobić na sprawozdanie.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny (tytuł oryginału "Harry Potter and the Philospher`s Stone) mało kto tej książki nie zna. W wersji anglojęzycznej ukazała się w 1997 roku, natomiast w przekładzie polskim wydało ją wydawnictwo Media Rodzina w 1999 roku. Autorką tej bestsellerowej serii jest Joanne K.