Dziennikarstwo

Referat o 'Le Monde'.

LE MONDE
Historia pisma

Powstanie ‘Le Monde’ wiąże się z trzema osobami. Byli to profesorowie prawa i dziennikarze: Hubert Beuve- Mery, Rene Courtin oraz Christian Funck- Brentano. To właśnie oni założyli ‘Le Monde’. Za głównego założyciela uznaje się jednak Beuve- Merego, który został dyrektorem pisma; dwaj pozostali natomiast zostali członkami dyrekcji.

Recenzja

WYKŁAD 1 – plan wykładów i literatura.


1. Psychologia społeczna- zarys
2. Komunikacja społeczna
3. Kultura polityczna - elementy, funkcje, klasyfikacje, co na nią wpływa
4. Konflikt- nacisk na konflikt polityczny, eskalacja, metody eskalacji
5.

Recenzja "Katynia" reż. Andrzeja Wajdy

Recenzja z filmu ?Katyń? reż. Andrzeja Wajdy

Jeszcze na długo przed premierą wiadomo było, że ?Katyń? przejdzie do historii polskiej kinematografii. Film genialnego Andrzeja Wajdy zanim powstał, miał zapewnione miejsce także w podręczniku historii. Wielki temat, wielki film, wreszcie wielki reżyser to części składowe obrazu mającego ambicje pozostania czymś w rodzaju emisariusza prawdy historycznej, dziś już wprawdzie znanej lecz nie do końca rozliczonej i wyjaśnionej.

Recenzja filmu "Sztandar chwały"

Wojna bez mitów

Clint Eastwood w trakcie swojej kariery aktorskiej status gwiazdy uzyskał grając w mało ambitnych filmach takich jak „Brudny Harry” szerzących kult przemocy. Wcielając się w rolę reżysera, którym chciał zostać od zawsze, wydaje się, że na swoją pokutę wybrał kręcenie filmów mało efektownych, ale za to niosących przesłanie.

Recenzja książki współczesnej Tobi Tobin pt."Selekcjonerka"

Tobi Tobin pt.\"Selekcjonerka\",Warszawa 2005- recenzja powieści... może to tekst,który ci pomoże:-)