Architektura

Podstawowe pojecia zwiazane z porzadkami architektonicznymi

Związana z porządkami architektonicznymi:

 Porządki architektoniczne: systemy konstrukcyjno-kompozycyjne, których elementy są powiązane proporcjami.
Dorycki: ciężkie proporcje, surowość, kolumny wsparte na stylobacie, żłobkowany trzon, zwężający się ku górze, z lekkim wybrzuszeniem, głowica złożona z echinusa i abakusa.

Secesja łódzka.

Spis treści

Czym jest Secesja?
Rozwój secesji w Łodzi
Secesyjne obiekty Łodzi
Pałace i wille
Pałac Karola Poznańskiego (ul. Gdańska 32)
Pałac Izraela Poznańskiego (ul. Ogrodowa 15)
Pałac Juliusza Kindermana (ul. Piotrkowska 137/139)
Pałac Reinhardta Bennicha (ul.

Rzeźba grecka epoki archaicznej i klasycznej.

Ogromne rozmiary i wartość wolno stojącego posągu Ateny, umieszczonego we wnętrzu świątyni - podobnie jak zewnętrzna rzeźbiarska dekoracja Partenonu - były wyrazem nowatorskich tendencji i pewności siebie, cechujących Ateny w połowie V wieku p.n.e. Twórca posągu, Ateńczyk imieniem Fidiasz, zyskał ogromną sławę, stał się bliskim przyjacielem Peryklesa i był zapraszany przez inne greckie poleis do wykonywania wielkich posągów kultowych dla ich świątyń (przykładem może tu być przeznaczony dla głównej świątyni w Olimpii ogromny posąg wyobrażający siedzącego Zeusa).

Praca dyplomowa dekoracyjne tynki wewnętrzne

Ukończyłem szkołe ;) trudem było pisanie pracy dyplomowej na temat \'WEWNETRZNE TYNKI DEKORACYJNE\" na ocene 5 pisałem w wordzie. I daje tu wam załącznik dla leniwych hehe . Powodzenia. Oczywiśćie to nie jest orginala moja praca lecz tak zwany brudnopis z powodu -- chyba brak justaci itp....

Pożytki z socjologii dla urbanistów

Socjologia jest to nauka o życiu społecznym, więzami między ludzkimi i jednostce. Człowieku jako istocie społecznej. Jest nauką, której przedmiotem jest ogół zjawisk i procesów związanych z tworzeniem, funkcjonowaniem, przekształcaniem, rozpadem różnych form życia społecznego oraz zjawisk społecznych.