Biologia

Aktualny stan zdrowia społeczeństwa. Znaczenie odpowiednich nawyków higienicznych dzieci i młodzieży.

Higiena osbista jest dziedziną, której zadaniem jest utrzymanie zdrowia człowieka, jest w okresie dzieciństwa określonych nawyków i umiejętności, które decydują nie tylko o zdrowiu, ale również o środowisku społecznym.
W ostatnich dziesięcioleciach jesteśmy świadkami dynamicznego rozwoju nauki i techniki.

Anoreksja

1. Ogólne pojęcie anoreksji
Pojecie anorexia powstało przez połączenie greckich słów : an (pozbawienie, brak) oraz orexis (apetyt) choroba cywilizacyjna polegająca na utracie wagi wywołanej przez osobę chorą, z objawami dysmorfofobii w której odczuwa ona lęk, ponieważ nie spełnia wymogów współczesnego świata co do własnego wyglądu oraz w sposób zaburzony spostrzega własne ciało.

Antropogeniczne przekształcenia wybranych właściwości powierzchniowych poziomów glebowych na przykładzie Lasku Bielańskiego.

Moja praca z monitoringu gleb na UMK moze komuś sie przyda. Dostalem z niej nawet 4+ wiec tragiczna nie jest tak sądze ;>
Jedynie prosze o lekkie zmiany choćby czcionki by nie podpadalo za bardzo.

Antyspołeczne zaburzenie osobowości. Genetyka.

Stwierdzenie, że antyspołeczne zaburzenie osobowości ma swoje genetyczne podstawy, funkcjonuje od dawna.
Wyniki badań nad przyczynami antyspołecznego zaburzenia osobowości pokrywają się z wynikami badań dotyczących przyczyn dziecięcego zaburzenia zachowania; okazuje się, że rolę odgrywa tu zarówno dziedziczność, jak i środowisko.

Autonomiczny układ nerwowy - układ wegetatywny

AUTONOMICZNY UKŁAD NERWOWY = UKŁAD WEGETATYWNY

 Jest on częścią układu nerwowego regulującą czynności życiowe, które są niezależne od naszej woli tzw. układ mimowolny, odpowiedzialny za oddychanie, trawienie, krążenie, wydzielanie ciepła, pracy gruczołów wewnątrzwydzielniczych, pracy narządów wewnętrznych jamy brzusznej itp.