Kosmetologia

Proces starzenia sie skóry

PROCES STARZENIA SIĘ SKÓRY

Proces starzenia się organizmu jest przyczyną dwóch procesów: genetycznego i środowiskowego, opartego na działalności wolnych rodników odpowiedzialnych za tak zwane starzenie środowiskowe, zależne od trybu życia.
Zmiany zachodzące w skórze starzejącej się są różnorakie.

Promocja w usługach kosmetycznych

Promocja w usługach kosmetycznych
(w załączniku jest fajne ten tekst sformatowany, polecam)

Jedną z ważniejszych tendencji rozwoju współczesnych gospodarek jest sukcesywny wzrost znaczenia usług. Nic, więc dziwnego, że na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej prac poświęconych marketingowi usług bankowych, turystycznych czy ubezpieczeniowych.

Projekt realizacji prac zwiazany z przeprowadzeniem zabiegu kosmetycznego pielegnacji okolic oczu i upiekszajacy ich oprawe

W gabinecie kosmetycznego zgłosiła się kobieta w wieku 30 lat na zabieg pielęgnacyjny okolic oczu i upiększający ich oprawę (brwi i rzęs).Klientka ma jasną karanację i blond włosy.Od 3 tygodni ma dolegliwości:ciemne obwódki pod oczami, lekki obrzęk powiek dolnych i swędzenie skóry wokół oczu.

Projekt pracy końcowej manicure

Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się klientka na zabieg manicure, na pomalowanie paznokci w stylu frencz. Klientka ma nierówne płytki paznokciowe, przesuszone, odstające skórki wokół płytki, skóra dłoni jest sucha, lekko łuszcząca, bez objawów stanu zapalnego. Dobierz odpowiednią pielęgnacje dla zniszczonej skóry dłoni w gabinecie kosmetycznym przy użyciu środków, preparatów i aparatury dostępnej w gabinecie kosmetycznym oraz zaproponuj właściwą pielęgnacje w domu.

Profilaktyka zakażeń grzybiczych, rola kosmetyczki.

Zagadnienie profilaktyki i leczenia grzybic skóry jest niezwykle aktualne, gdyż nieustannie wzrasta częstotliwość występowania infekcji grzybiczych.
Grzybice są to zakażenia polegające na wtargnięciu do żywego organizmu drobnoustrojów chorobotwórczych na przykład bakterii czy wirusów, pasożytów zwierzęcych czy grzybów pasożytniczych, które się w nim rozwijają.