Praca końcowa - Oczyszczanie skóry

Imię i Nazwisko

1.) PROJEKT REALIZACJI PRAC ZWIĄZANY Z PRZEPROWADZENIEM ZABIEGU OCZYSZCZANIA TWARZY DLA SKÓRY TRĄDZIKOWEJ
2.) Założenia:
a) Wykonam zabieg oczyszczania twarzy z wykorzystaniem maski nawilżającej z uwzględnieniem stanu skóry klientki. Najpierw przeprowadzę wywiad z klientą i wszystkie potrzebne informację wpiszę do Karty Klienta. Dowiem się jakich kosmetyków klientka używa i w jaki sposób dba o swoją skórę, a także czy jest uczulona na jakiekolwiek substancje które mogą być zawarte w kosmetykach. Podczas zabiegu będę obserwować skórę klientki. Ten zabieg wykonam kosmetykami firmy Dermika.
b) Zabieg który wykonam zostanie wykonany w gabinecie kosmetycznym, klientka wygodnie położy się na fotelu kosmetycznym, ja będę siedzieć na krzesełku kosmetycznym, a kosmetyki potrzebne do zabiegu będę znajdować się na stoliku kosmetycznym.
c) Wykaz środków i preparatów kosmetycznych:
? Preparat do demakijażu oczu i twarzy
? Preparat rozpulchniajacy i otwierający pory skóry
? Preparat do dezynfekcji skóry po oczyszczaniu
? Preparat do jonoforezy
? Tonik antybakteryjny
? Peeling enzymatyczny
? Maska odżywczo - nawilżająca
? Krem matujący
? Spirytus salicylowy
? Talk
? D?Arsonwal
? Lampa dezynfekcyjna
? Płatki kosmetyczne
? Chusteczki higieniczne
? Rękawiczki jednorazowe
? Łyżeczka Unny
d) Wyposażenie gabinetu kosmetycznego:
? Fotel kosmetyczny
? Lampa bezcieniowa
? Wapozon
? Patyczki higieniczne
? Miseczki
? Szpatułki
? Pędzelki
? Ręczniki
? Opaska
e) Stan skóry twarzy klientki:
Klientka ma trądzik młodzieńczy, skóra jest odwodniona, sucha, należy ją regenerować i nawilżać. Występują na twarzy klientki zaskórniki i niewielka ilość pęcherzyków i krostek.
f) Zalecenia do pielęgnacji w domu:
Zalecam kosmetyki firmy Dermika ? proponuję serię domową Mat B complex.
3) Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu:
g) wskazania:
skóra jest trądzikowa ? należy ją oczyścić
h) przeciwwskazania:
choroby skórne, stany ropne, alergie,
Jednak podczas mojej rozmowy z klientką i moich obserwacji nie ma przeciwwskazań do zabiegu.
4) Wykaz zabiegów dostosowanych do rodzaju skóry i jej stanu z uwzględnieniem czasu
i sposobu ich wykonania:
Wykonam zabieg oczyszczania twarzy klientki połączony z zabiegiem nawilżającym a także Darsonwalizację.
5) Opis sposobu wykonania zabiegu:
a) ETAP I:
W pierwszej kolejności przygotowuję stanowisko pracy czyli przygotowuję fotel kosmetyczny pod kątem wygody klienta i swobody wykonania przeze mnie prac. Fotel kosmetyczny przygotowuję także pod względem estetycznym i higienicznym tj.: przykrycie fotela czystym lub jednorazowym nakryciem. Następnie przygotowuję stoliczek kosmetyczny i kładę na nim wszystkie preparaty i środki potrzebne do zabiegu (wymienione w punktach wcześniejszych). Następnie przygotowuję krzesło kosmetyczne a także lampę bezcieniową i wapozon.
b) ETAP II: przygotowanie klienta:
Wskazuję klientce pokój w którym ma się położyć, jej rzeczy osobiste może zostawić w szafie znajdującej się w recepcji gabinetu. Przyglądam się jeszcze raz skórze klientki chociaż już wiem jaka jest jej skóra i z wcześniejszej rozmowy wiem że nie ma żadnych przeciwwskazań więc przystępuję do zabiegu.
c) ETAP III: plan realizacji czynności z opisem wykonania i z uwzględnieniem poprawnej kolejności czynności oraz czasu realizacji
Moja klientka jest już przygotowana do zabiegu czyli: ma zabezpieczone ubranie i włosy, oraz leży na fotelu kosmetycznym, który wcześniej ustawiłam tak aby było wygodnie mnie oraz klientce. Moje ręce są umyte i zdezynfekowane; Wykonuję demakijaż oczu i ust a także szyi i dekoltu. Następnie wykonuję peeling enzymatyczny ? po 10 minutach zmywam go i tonizuję skórę. Przygotowuję skórę do oczyszczania czyli nakładam maskę rozpulchniającą i pod wapozonem zostawią ją na skórze klientki około 20 minut. Zmywam maskę, zakładam rękawiczki jednorazowe i przystępuję do mechanicznego oczyszczania twarzy ( do okolic nosa i uszu używam łyżeczki Unny). Po oczyszczaniu dezynfekuję skórę ? w tym celu stosuję wodę utlenioną bądź wywar z ziół. Następnie wykonujemy darsonwalizację przez 5 ? 10 minut.. Następnie nakładam maskę nawilżająco ? odżywczą na około 15 - 20 minut. Zmywam ją i nakładam krem matujący.
Rozmawiam z klientką i doradzam jej jak ma pielęgnować skórę w domu, rozmawiamy także o dzisiejszym zabiegu (oceniam jego efekty końcowe) a także umawiamy się na następną wizytę.
d) ETAP IV: czynności końcowe:
Porządkuję stanowisko pracy, dezynfekuję narzędzia i odkładam preparaty na swoje
Miejsce.

Related Articles