Rehabilitacja

Skrzywienie kręgosłupa jednołukowe całkowite prawostronne

praca a właściwie osnowa w załaczniku

Stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane po łacinie (Sclerosis Multiplex) w skrócie SM jest chorobą polegającą na zapaleniu warstw izolujących włókien nerwowych w różnych obszarach mózgu i rdzenia kręgowego. Zniszczone warstwy nie mogą się już zregenerować.W ich miejsce powstaje twarda tkanka bliznowata. Ponieważ nie posiada ona zdolności przewodzenia, charakterystycznych dla tkanki zdrowej, następują zakłócenia lub całkowite zablokowanie prawidłowego przenoszenia sygnałów przez nerwy.

Starość

Starości samej w sobie nie można klasyfikować jako choroby, z racji tego, że starzenie się ustroju jest procesem fizjologicznym. Nie można go ani wyleczyć, ani powstrzymać, a jedynie opóźnić poprzez eliminowanie przyspieszających je czynników. Podstawową rolę spełnia tu profilaktyka ? prozdrowotny tryb życia, leczenie hormonalne u kobiet po menopauzie.

Sport niepełnosprawnych - Tenis na wózkach.

Tenis na wózkach.
Gra w tenisa na wózkach odbywa się według zasad bardzo podobnych do tenisa ziemnego osób pełnosprawnych (wymiary kortu, siatka, sposób liczenia punktów, gemów i setów). Najważniejszą różnicą jest możliwość odbicia piłki po jej drugim odbiciu się od ziemi (tylko za pierwszym odbiciem piłka musi trafić w kort).

Sport niepełnosprawnych - Hokej na sledgach

Hokej na slegach ( rodzaj sanek, zastępujący łyżwy) to jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportowych, uprawianych przez osoby niepełnosprawne. Jest to sport typowo męski, przeznaczony jedynie dla sportowców z porażeniem lub amputacja co najmniej jednej kończyny dolnej. Zasady gry nie różnią się zasadniczo od hokeja na lodzie sprawnych.