Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Drogie, piękne oraz szybkie samochody i duża dawka angielskiego humoru, właśnie to mogą obejrzeć widzowie TVN Turbo, a także gruntowne, zabawne i niespotykane testy samochodów i innych pojazdów to podstawa programu Top Gear.
Każdy miłośnik motoryzacji powinien znaleźć czas na obejrzenie programu Top Gear, wszystkie te szalone pomysły, na które wpadają prowadzący Richard Hammond, Jeremy Clarkson i James May sprawiają, że ten program jest jedyny w swoim rodzaju. Emituje go telewizja BBC już od ponad czterech lat. W każdym odcinku przedstawiany jest nam test dwóch, trzech, a nawet czterech samochodów. Wlicza się w niego przejazd po torze wyścigowym przez kierowcę wyścigowego, wiadomości motoryzacyjne z dużą dozą angielskiego humoru. Jednym z punktów tego programu jest ,,Gwiazda w samochodzie za rozsądną cenę”. Gwiazdy (znani i lubiani ludzie) jeżdżą po torze wyścigowym na czas, a potem czas ten jest zapisywany i wystawiany na ogólną klasyfikację. W ostatnim czasie powstał podobny angielski program Fifth Gear, który naśladuje Top Gear, lecz jest dużo krótszy i mniej ciekawy. Wystarczy tylko porównać oglądalność dwóch programów, a przekonamy się który cieszy się większą popularnością widzów.

Wybrana rozmowa dwóch prezenterów Top Gear :
Konfrontacja Ferrari F430, Forda GT40 i Pagani Zondy
Clarkson: Uważam, że najlepszym supersamochodem jest Ford GT40. Spodobał mi się tak bardzo że kupiłem go sobie. Dwa razy!
Hammond: Kupiłeś go dwa razy, bo wciąż się psuł i odesłałeś go do fabryki, a kupiłeś drugiego !