Charakterystyka

Charakterystyka Williego Sonnenbrucha

Jednym z głównych bohaterów dramatu "Niemcy" Leona Kruczkowskiego jest Willi Sonnenbruch. Wspólnie z rodzicami, ojcem- znanym naukowcem i matką, którą darzył szczególnym uczuciem. Mieszkał w Getyndze, gdzie dorastał w atmosferze rodzącego się faszyzmu. Wysoki blondyn o niebieskich oczach jest przekonanym o wyższości swojego narodu i zafascynowany ideologią Hitlera postanawia wdrożyć swoje zasady w życie.

Charakterystyka Williego Sonnenburcha

Willi Sonnenbruch to jeden z głównych bohaterów dramatu Leona Kruczkowskiego pt „Niemcy”. Willi był oficerem SS. Wcześniej przez dwa lata studiował historię sztuki. W oddziałach SS został skierowany na placówkę w Norwegii, gdzie poznał Marikę. Jego rodzice to profesor Sonnenbruch oraz jego żona – Berta.

Charakterystyka Winnetou

Winnetou jest postacią fantastyczną występującą w utworze Karola Maya pt. ,,Winnetou''. Miał około 40 lat i mieszkał na preriach w Ameryce Północnej.
Był ubrany w wyprawioną na biało i pokrytą czerwonym haftem bluzę myśliwską i spodnie z tego samego materiału,ozdobione na szwach frędzlami ze skalpów.

Charakterystyka Witolda Urbanowicza

Witold Urbanowicz to jeden z głównych bohaterów książki Arkadego Fiedlera „Dywizjon 303”. 34-letni żołnierz służby czynnej był kapitanem Wojsk Polskich i majorem armii brytyjskiej. Kapitan Urbanowicz zapisał sie w historii jako jeden z najlepszych lotników w polskim dywizjonie 303 podczas bitwy o Anglię w 1940 roku.

Charakterystyka Zbyszka z Bogdanca

Jednym z glownych bohaterow powiesci H.SIENKIEWICZA "Krzyzacy" jest Zbyszko z Bogdanca. Byl on rycerzem herbu "Tepa podkowa". Jego rodzice zmarli bardzo wczesnie a nim zaja sie stryj Macko.
Mlodzieniec byl wysokim, bardzo dobrze zbudowanym oraz przystojnym mezczyzna. Jego jasne wlosy obciete rowno nad brwiami opadaly na muskularne ramiona.