Inne

Budowa Głośnika

BUDOWA GŁOŚNIKA:

(Głośnik dynamiczny)

(ZDJECIE "PRZEKROJ_GL.GIF")

PODSTAWY:

Na powyższym rysunku widać przekrój głośnika dynamicznego. Głośnik ten składa się z systemu magnetycznego, na który składa się magnes i dwa magnetowody, nabiegunnik i podbiegunnik.

Klaudia

KLAUDIA
-imię pochodzenia łacińskiego i oznacza osobę, która pochodzi z rodu Klaudiuszów. Imię to było bardzo popularne już w czasach rzymskich. W Polsce zadomowiło się dopiero w XVIII w. Kobieta o imieniu Klaudia jest osoba bardzo wartościową. Jest skora do bezinteresownej pomocy a nawet poświęcenia.

Pośród niesnasków Pan Bóg uderza…- wiersz

Pośród niesnasków Pan Bóg uderza…

Pośród niesnasków Pan Bóg uderza
W ogromny dzwon.
Dla Słowiańskiego oto Papieża
Otworzył tron.
Ten przed mieczami tak nie uciecze
Jako ten Włoch.
On śmiało, jak Bóg, pójdzie na miecze,
Świat mu – to proch!

Twarz jego, słońcem rozpromieniona,
Lampą dla sił;
Za nim rosnące pójdą plemiona
W światło – gdzie Bóg.

Wprowadzenie do filozofii

Kolebką zachodniej filozofii były greckie kolonie na wybrzeżu Morza Śródziemnego w Jonii (Azja Mniejsza) i w Italii Południowej (tzw. Wielka Grecja). Tam właśnie powsta
kierunek myślenia nazwany filozofią czyli umiłowaniem mądrości. To znaczy, że filozofia nie jest jakąś gotową wiedzą czy umiejętnością, której można się nauczyć, ale raczej specyficznym sposobem myślenia - pojmowania i wyjaśniania świata.

Budowa i zasady działania komputera

Komputer jest to uniwersalny system cyfrowy zdolny do wykonywania pewnego zbioru rozkazów (różnorodnych operacji elementarnych), w którym użytkownik może określić sekwencję wykonywanych rozkazów koniecznych do realizacji postanowionego zadania. Głównymi częściami składowymi komputera są: procesor, pamięć operacyjna, w której jest zapisany program określający sekwencję wykonywanych operacji oraz dane do przetworzenia oraz układy wejścia ? wyjścia, do których są przyłączone urządzenia zewnętrzne umożliwiające kontakt komputera z otoczeniem i użytkownikiem.