Sport

Sport a zdrowie

Aktywność fizyczna
to jeden z najistotniejszych elementów zdrowego stylu życia, a jej brak lub niedostateczna ilość może prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych. W przypadku dzieci i młodzieży jest to szczególnie niebezpieczne, gdyż brak ruchu może zakłócić właściwy rozwój młodego organizmu.

Sport w Tranowie w okresie międzywojennym (1918-1939)

Sport w Tarnowie rozwiną się tak jak w innych miastach Galicji.
Uprawiano szermierkę, łyżwiarstwo, strzelanie, tańce i jazdę konną.
Nie były to jednak zorganizowane formy uprawiania ruchu.
Powstawało wiele klubów sportowych. Od 1912r. istniało w Tarnowie
Żydowskie Towarzystwo Gimnastyczne „Samson”.

Sporty rekreacyjne - Siatkówka Plażowa

Charakterystyka gry
Siatkówka plażowa jest grą, w której uczestniczą dwa zespoły. W każdym zespole występuje dwóch zawodników. Mecz rozgrywany jest na piaszczystym boisku, przedzielonym siatką. Uniwersalny charakter i możliwość wybrania jednej z wielu wersji gry sprawiają, że w siatkówkę plażową może grać każdy, bez względu na warunki otoczenia.

Styl motylkowy - delfin

Styl motylkowy – delfin

Styl motylkowy (skrótowo: motylek), nazwa stylu pływackiego, zwanego również delfinem. Charakterystyczne dla tego stylu jest jednoczesne wyrzucenie nad wodę obu rąk i „odbijanie” się nogami. Na jeden ruch przypadają dwa odbicia nogami. Styl motylkowy uważany jest za najtrudniejszy z czterech podstawowych stylów pływackich.

Sven Hannawald

Sven Hannawald (urodzony 9 listopada 1974 w Erlabrunn), niemiecki skoczek narciarski.

Rodzice: Regina i Andreas oraz siostra Jeannette. Od 13. roku życia odnosi sukcesy w skokach. Obecnie mieszka w Hinterzarten. W sezonie 2001/2002 r. jako pierwszy skoczek narciarski wygrał wszystkie zawody Turnieju Czterech Skoczni.