Charakterystyki

Opisywać siebie. mój autoportret

Opisywać siebie! Swój osobisty autoportret! Jedna z najmniej obiektywnych rzeczy jaką w życiu można dokonać. Pewnie gdyby ktoś czytał ten opis przed osobistym poznaniem mojej skromnej osoby, oczekiwałby całkiem innej dziewczyny. Nie tracę jednak więcej czasu na te rozmyślenia czas przejść do konkretów!
Wygląd zewnętrzny Natalii Kaliciak.

Cześnik i Rejent - charakterystyka porównawcza

Maciej Raptusiewicz Cześnik wywodził się ze szlacheckiego rodu . Niestety , poza tytułem praktycznie nic nie posiadał . Nawet zamek nie był jego własnością , gdyż jedna jego połowa należała do Rejenta Milczka , a drugą połową , jako stryj prawowitej właścicielski zamku – Klary , jedynie się opiekował .

Charakterystyka Zośki ("Kamienie na szaniec").

Zośka był to pseudonim Tadeusza Zawadzkiego bohatera powieści Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. Urodził się on 1921 roku, należał do „pokolenia Kolumbów”. Uczęszczał do Gimnazjum im. Stefana Batorego. Był harcmistrzem i drużynowym 23. WDH w czasie okupacji. Jego matka była działaczką społeczną, a ojciec profesorem chemii.

Charakterystyka Maćka z Bogdańca

Maćko pochodził z rodu wielce zasłużonego dla Polski. Z licznej niegdyś familii pozostał tylko on i Zbyszko. Odbudowa rodzinnego majątku i podniesienie prestiżu rodu stały się priorytetem jego życia. Wszystkie jego działania były temu podporządkowane. akapit
W momencie rozpoczęcia akcji powieści był mężczyzną dojrzałym, w sile wieku, wysokim, silnym, lecz wychudzonym.

Charakterystyka Antygony.

Nieco podrasowany tekst 8karoli8, którą serdecznie pozdrawiam :]
Za tą pracę udało mi się zebrać 5-

Antygona była córką Edypa i Jokasty – kazirodczego związku matki i syna. Miała siostrę Ismenę i
dwóch braci: Etoklesa i Polinejkesa. Tak jak jej cały ród była z góry skazana na nieszczęśliwe życie, wynikające z grzechu jej rodziców.