Recenzja

,,Katyń" - recenzja filmu

,,Katyń" - recenzja filmu
?Katyń? to film gatunku dramat historyczny, którego reżyserem jest znany na całym świecie, zdobywcy Oskara ? Andrzeja Wajdy. Muzykę przygotował wybitny muzyk, kompozytor ? Krzysztof Penderecki. Dokładnie wiedział jak stworzyć dobrać muzykę, aby oddać uczucia zawarte w tym filmie.

Recenzja Pianisty

Film pt. ?Pianista? w reżyserii Romana Polańskiego nakręcono na podstawie książki Władysława Szpilmana. Autor ? Żyd polskiego pochodzenia, doskonały pianista i kompozytor, opisuje swoje przeżycia w wojennej Warszawie (prześladowania przez Niemców, utrata rodziny, samotność, choroba i niepewność o swój los) w latach 1939-1945.

Zemsta

Recenzja adaptacji filmowej "Zemsty" Andrzeja Wajdy

Po przeczytaniu lektury Aleksandra Fredry ?Zemsta? obejrzałam w domu adaptacje filmu wybitnego polskiego reżysera Andrzeja Wajdy, który w 2002 roku wyreżyserował komedie nosząca taki sam tytuł jak książka. Jako odtwórców ról zatrudnił znanych polskich aktorów, takich jak Janusz Gajos - Cześnik Raptusiewicz, Andrzej Seweryn - Rejent Milczek, Roman Polański - Papkin, Katarzyna Figura - Postolina, Daniel Olbrychski- Dyndalski, Agata Buzek - Klara, Rafał Królikowski - Wacław.

10 najlepszych filmów polskich

1. Pianista
reżyseria: Roman Polański premiera w 2002r.
produkcja: Francja , Holandia , Niemcy , Polska , Wielka Brytania
gatunek: Biograficzny, Dramat, Wojenny

Bohaterem filmu jest Władysław Szpilman - znakomity polski pianista żydowskiego pochodzenia. W czasie II Wojny Światowej trafia do warszawskiego getta.

Recenzja Powieści "Ania z Zielonego Wzgorza" - Negatywna

Powiesc ,,Ania z zielonego Wzgorza" napisala, Lucy Maud Montgomery. Jest to powiesc obyczajowa, wydana przez Wydawnictwo Literackie.
Ksiazka opowiada o problemach osieroconej dziewczynki Ani, ktorej rodzice zmarli, gdy byla niemowleciem. Od tamtej pory przebywala w wielu rodzinach, wykorzystujacych ja do opieki nad dziecimi.