Prasówka - 2 lata rządów PiS

PRASÓWKA

2 lata rządów PiS

Rząd się chwali, a Polska się śmieje. W dniu 25.09.07 premier przedstawiał broszurę: "Dwa lata solidarnego państwa". Co uderza najbardziej? Nie ma tam ani słowa o byłych koalicjantach LPR i SAMOOBRONIE - partiach, które pomagały budować lepsze państwo. Co się zmieniło przez te 2 lata? Według premiera sporo. Oto główne z nich:
1. Rząd bezwzględnie walczy z korupcją.
2. Działają Sądy 24 godzinne.
3. Dynamiczny rozwój gospodarczy.
4. W szybkim tempie maleje bezrobocie.
5. Rozbudowana infrastruktura.
6. Wzrosła pozycja Polski w UE.

Pan premier zapomniał jednak zaznaczyć przed konferencją, że są to tylko puste hasła. Pozwolę sobie omówić każdy z punktów i pokazać prawdę.

1. Narazie zamiast z korupcją, rząd walczy z wiatrakami. Zamiast prawdziwych bomb, są tylko kapiszony. Zatrzymanie Mirosława G., czy choćby sprawa z, między innymi, rolnictwem. Do tej pory na pierwszych stronach gazet znajdują się tylko ZARZUTY, a gdzie wyroki?!
2. Sztandarowy pomysł PIS. Ilu przestępców skazano? Czy te sądy powstały po to, by karać wyłącznie pijanych kierowców i drobnych opryszków?!
3. Co do wzrostu, to trzeba przyznać rację, jest spory, ale dlaczego nie jest większy? Dlaczego nikt nie jest w stanie wymienić, choćby jednej ustawy, która spowodowała ten wzrost?!
4. Bezrobocie spadło do 12 % i jest to zasługa rządu. A gdzie informacje o tych Polakach, którzy wyjechali za granicę w poszukiwaniu pracy, o tych którzy stracili już nadzieję na dostatnie życie na terenie kraju?!
5. Infrastruktura rzeczywiście rozwija się w iście kosmicznym tempie. Kilometry autostrad, które powstały w 2006 roku były rozpoczęte za rządów SLD, a więc realny wzrost kilometrów autostrad nastąpił dopiero w 2007 roku? Top nie jest zasługa obecnego rządu! 6 kilometrów to pewnie wina Platformy, a może niekompetencji ministra transportu?
6. Pozycji Polski w UE nie trzeba opisywać! Wystarczy przypomnieć szczyt w Brukseli, czy decyzji Parlamentu europejskiego dotyczącej izolacji Polski. Jedynym sukcesem polskiej dyplomacji na czele z panią minister Anną Fotygą, jest taniec pani minister w Portugalii. Wzmocniła się pozycja Polski jako najbardziej roztańczonego narodu UE i to nie tylko politycznie!
Uważam, szczerze mówiąc, że stan rządu państwa polskiego jest po prostu żałosny.


Miejmy nadzieję, że 21 października dokonamy odpowiedniego wyboru.
By Żyło Się Lepiej WSZYSTKIM ! ! !

Related Articles